Kızlık Zarı Dikimi

KASTAMONU KIZLIK ZARI DİKİMİ

Kızlık Zarı Dikimi Kastamonu

Kızlık zarı onarımı bir çok sebebe bağlı yapılabilir. Biz doktorlar neden diktirdiğini sorgulamayız, buna hakkımız da yok. Amerika’da bekaret kavramı hiç önemli değildir ama çok sayıda bayan kızlık zarı dikimi için bizlere başvururdu. Sebebi ise pişmanlık, erkek arkadaşının sınırı aşması, partner tarafından zorlanma, yaptığından pişmanlık duyma olabilir. Bazen kızlar vücut bütünlüğünün bozulduğunu düşünerek tedavi mahiyetinde bunu talep edebiliyorlar. Psikolojik anlamda rahatlamak için bunu isteyen olabilir. Tıbbi gereksinimiler nedeni ile vajinal muayene olmak zorunda kalan bayanlara resmi bir belge düzenleniyor, akabinde de onarım yapılabiliyor. Hasta geçmişi unutmak istiyor olabilir. Bir insanın kendi vücudu üzerinde değişiklik yapma tasarrufu kendisine aittir. Bir insan nasıl meme, burun estetiği yaptırıyorsa kızlık zarı ile ilgili de operasyon yaptırabilir.

Op.Dr. Tamer Bülent KARALİ Kliniğimiz’de Kızlık Zarı Dikimi ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz. Aşağıdaki İLETİŞİM butonlarından veya BURAYA TIKLAYARAK iletişim sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Kızlık Zarı Nasıl Dikilir?

Eğer yırtılma yeni olmuşsa yırtılan uçlar bir araya getirilerek dikilir. Eğer kızlık zarı yırtıldıktan sonra 1 haftadan fazla zaman geçmişse farklı bir teknik kullanılarak onarım yapılabilmektedir.

Bu onarımı biz kliniğimizde lazerle vajinal daraltma kullanılarak ve ileri mikrocerrahi tekniklerle kızlık zarını yeniden oluşturarak yapıyoruz. Lazerle vajinal daraltma yapmamızın nedeni vajeni daraltarak hastamızın tamamen ilişkiden önceki haline dönmesini sağlıyoruz.

Kızlık Zarı Muayenesi 

Eğer hasta kendi isteği ile bu muayeneyi olmak ve kızlık zarı hakkında fikir sahibi olmak istiyorsa muayene yaparım, kendisine sözel ve özel olarak durumu hakkında bilgi veririm. Resmi belge veremem.

Başkası tarafından getirilen, kendi rızası olup olmadığı belli olmayan hastalara (annesi, babası, kocası, erkek arkadaşı, vs) kızlık zarı muayenesi yapmayız. Bu mahrem bilgiyi hasta dışında birisi ile asla paylaşmayız. Hasta 18 yaş altındaysa yine kendisine bilgi verebiliriz.

Anne-baba eğer 18 yaş altı çocuğu için bilgi sahibi olmak istiyorsa ancak adli mercilere başvuru yaptıktan sonra bilgi alabilir.

Kızlık Zarı Dikimi Ne Kadar Sürer?

Kızlık zarı dikimi steril şartlarda anestezi altında gerçekleştirilen bir onarımdır. Kalıcı kızlık zarı dikimi 20-30 dakika, geçici kızlık zarı dikimi ise 15-20 dakika süren bir ameliyattır. Kızlık zarı onarımı sonrası kişi 1-2 saat arası gözlem odasında dinlendirilir. Gerekli kontrolleri yapıldıktan sonra önerilerle aynı gün taburcu edilir.

Kızlık Zarı Tamiri Kimlere Yapılır?

Kızlık zarı tamiri 18 yaş üzeri bayanlara yapılır. Kişinin bu onarım işlemi için evli ya da bekar olmasına gerek yoktur. Kızlık zarı dikimi ile birlikte vajina daraltma ya da iç dudak estetiği gibi operasyonlar uygulanabilir. Doğum yapmış olmak kızlık zarı dikimi için bir sorun oluşturmaz.

Kızlık zarı bozulması yanında kızlık zarının doğuştan yokluğu, kızlık zarı olmaması, kalıntı kızlık zarı varlığı ya da esnek kızlık zarı olması gibi farklı birçok durumda da kızlık zarı dikimi yapılabilmektedir.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu